Super gość w naszej szkole !

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry. Według zwyczaju – wierzeń, tego dnia, Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj czyni to już w nocy, z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.

Jak co roku, tak i tym razem, do naszej szkoły zawitał, najbardziej zapracowany święty, MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że nasi uczniowie byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Święty Mikołaj nie zapomniał o nikim. Przybył z prezentami do każdej klasy. Bardzo miło został przyjęty przez wszystkich. Pani Dyrektor, w czerwonej czapeczce, z koszykiem słodyczy, towarzyszyła Mikołajowi w spotkaniach z uczniami. Rozdawała słodkie upominki, które bardzo dzieciom smakowały.

Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem !!!

Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał, do zobaczenia już wkrótce, 24 grudnia 2017 r. i za rok!

Tradycyjnie, w dniu 6 grudnia, każdy z uczniów winien mieć coś w kolorze czerwonym, np. czapkę mikołajkową. Podobno powoduje to, że nauczyciele patrzą na uczniów łaskawszym okiem. Nawet nie pytają!!! Szkoda, że w tym roku niektórzy uczniowie o tym zapomnieli.

A to działa! Sprawdźcie za rok!