Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w szkole w Lutoryżu!

8 czerwca 2018 r., o godzinie 10.00, uczniowie i nauczyciele, podobnie jak  w szkołach w całej Polsce, zebrali się, by wspólnie czytać. Każdy -  swoją ulubioną książkę, to, na co ma ochotę. Poprzez wspólne spotkanie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie - pod hasłem:  Jak nie czytam, jak czytam”.

Wiele dzieci przyszło ze swoimi ulubionymi książkami przyniesionymi z domu,  inni czytali książki z biblioteki szkolnej, a niektórzy uczestnicy spotkania zdecydowali się nawet  na albumy i informatory sportowe.
W naszej szkole czyta się wiele, a uczniowie bardzo chętnie korzystają ze zbiorów biblioteki szkolnej i uczestniczą w wielu imprezach i akcjach promujących i aktywizujących czytelnictw. Udział w tej akcji, to niejako podsumowanie całorocznej pracy, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa.

Podsumowaniem spotkania było wspólne zdjęcie!

W akcji, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną, wzięło udział 140 osób! Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!