Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Archiwum

Archiwum

Artykuły

Andrzejki

2013-12-06

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

Czytaj więcej o: Andrzejki

"Muzyczna zerówka"

2013-12-10

Rodzice „zerówkowiczów” chętnie angażują się w życie grupy, uczestniczą w zajęciach dydaktycznych i dzielą się własnymi umiejętnościami. W dniu 28 listopada 2013r. rodzice Marysi Mozgała, którzy z zawodu są muzykami przeprowadzili lekcję muzyczną. Dzieci poznały budowę oraz brzmienie kilku instrumentów muzycznych (flet, wiolonczela, skrzypce, saksofon, cymbały). Jeden z utworów muzycznych wraz z rodzicami wykonała Marysia, która uczy się gry na wiolonczeli. Jej występ bardzo się podobał i był miłym zaskoczeniem dla koleżanek i kolegów z grupy.

Serdecznie dziękujemy Państwu Mozgałom i zapraszamy do dalszej współpracy.

Czytaj więcej o: "Muzyczna zerówka"

"Wesołe kanapki" zerówkowiczów

2013-12-10

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych w naszej szkole rozpoczyna się już od najmłodszych dzieci. Odpowiednie żywienie oparte na naturalnych produktach zmniejsza ryzyko nadwagi i chorób, a jednocześnie może podnieść odporność.

            Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas zajęć wykonywały „wesołe kanapki”, do wykonania których wykorzystały: ciemne pieczywo, ogórki, zieloną sałatę, paprykę, szczypiorek oraz nabiał.

            Samodzielne przygotowanie drugiego śniadania wywołało wiele radości , a poczucie sprawstwa napawało dumą. Własnoręcznie wykonane kanapki wszystkim dzieciom bardzo smakowały.

Czytaj więcej o: "Wesołe kanapki" zerówkowiczów

Spotkanie z podróżnikiem

2014-01-15

Jak co roku, również i teraz do naszej szkoły zawitał podróżnik. Jest on jednym z grupy ludzi, którzy mają już za sobą kilka egzotycznych podróży.

Opowiedział on uczniom o wyprawie do RPA. Pokazywanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny, zawierający dziesiątki istotnych dla tego rejonu świata informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu. Uczniowie mogli również zadawać pytania i obejrzeć przywiezione przez gościa rekwizyty pochodzące z tego afrykańskiego kraju.

Czytaj więcej o: Spotkanie z podróżnikiem

Ciekawy gość

2014-01-15

Na spotkaniach z uczniami naszej szkoły przybył pan Wojciech Ulman - pisarz i fotografik, który chętnie opowiadał o swoich pasjach. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem podziwiały piekne zdjęcia wykonane obiektywem makro w dużym powiększeniu, na których mogły podziwiać owady, kwiaty, krople rosy. Można też było usłyszeć próbkę talentu poetyckiego naszego gościa, który przywiózł ze sobą pięknie ilustrowane bajki własnego autorstwa.

Pan Wojciech ulman jest też autorem poradnika Cudowny świat makrofotografii, który udostępnia na swojej stronie internetowej. Zinteresowanych zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej o: Ciekawy gość


Przejdź do góry